Warstwa dylatacyjna

Warstwa dylatacyjna tworzy monolit z rdzeniem zapewniając najwyższy poziom ochrony przed naprężeniami mechanicznymi. Rdzeń magnetyczny jest izolowany od żywicy epoksydowej eliminując wpływ zjawiska ściskania żywicy na jakość produktu finalnego.

Indywidualny projekt dla każdego rdzenia
Warstwa dylatacyjna  jest projektowana od początku indywidualnie dla każdego rdzenia. W naszej pracy zawsze ściśle wsłuchujemy się w uwagi naszych klientów dostosowując produkt do ich potrzeb. Projekt kształtu warstwy spełnia wymogi dotyczące poziomu ochrony i jakości, wymiaru karkasu (cewki) oraz metody montowania rdzenia w formie wysokociśnieniowej. Jest to najbardziej kompletna, dokładna i powtarzalna metoda ochrony rdzeni magnetycznych.

Jakość i powtarzalność
Metoda odlewania warstwy dylatacyjnej w formach zapewnia najwyższą jakość każdego rdzenia z dylatacją. Inne metody ręczne mogą powodować błędy podczas zabezpieczania rdzenia. Wysoka jakość potwierdzona została przez wiodących producentów przekładników pomiarowych średniego napięcia. 

Oszczędność czasu i kosztów produkcji
Nasza metoda ochrony ma jeszcze jedną zaletę - pozwala na oszczędności w procesie produkcji, redukując liczbę operacji w tym procesie. Proponowana warstwa poliuretanowa zmniejsza koszty pracy, co przekłada się na ograniczenie kosztów produkcji transformatorów pomiarowych (prądowych i napięciowych) średniego napięcia. 

Środowisko
Technologia produkcji warstwy dylatacyjnej zaliczana do bezodpadowych jest przyjazna dla środowiska oraz podlega procesowi recyclingu.